האם כדאי לגור בבת גלים?

פורום תושבי השכונה.

מנהלים: batgalim, כרמל נאוה

ruthersh

האם כדאי לגור בבת גלים?

שליחה על ידי ruthersh »

שלום לכולם,
שמי רותי ולאחרונה חתמתי על כתב מינוי להצטרף כחברת סגל אקדמי לפקולטה לרפואה של הטכניון. המשרה שלי מתחילה בינואר וכרגע אני עדיין מסימת את הפוסט דוק שלי בקליפורניה ומתכננת לחזור לארץ בסביבות נובמבר. אני ירושלמית במקור וכמעט בכלל לא מכירה את חיפה, אבל כשהגעתי לחיפה על מנת להתראיין בטכניון המעט שראיתי מבת גלים מאד מצא חן בעיני. הדילמה שלי היא כזאת, מבחינתי זה נראה די ברור שאם קיימת שכונה שנמצאת ממש ליד מקום העבודה שלי, כל כך קרובה לים, ומחירי הדירות בה סבירים, זה המקום שבו כדאי להשתקע, אך רוב החיפאים ששאלתי אמרו לי שבשום פנים ואופן לא כדאי לי לגור בבת גלים ושהרבה יותר כדאי לי לגור באחוזה. בנוסף כששאלתי חברי סגל שכבר עובדים בפקולטה לרפואה הם אמרו לי שהם לא גרים בבת גלים. כשניסיתי לברר סיבות, חלק מהאנשים אמרו שזה בגלל בתי הספר (טיעון שלא ממש חשוב לי כי אין לי כרגע ילדים וכי גם אם יהיו לי אני לא באמת מאמינה שבתי הספר יהיו כל כך גרועים), חלק אמרו שבת גלים משעממת, ובאחוזה יש הרבה יותר מה לעשות, וחלק אמרו שבת גלים איננה בטוחה. שלחתי את הורי להתרשם, והם ביקרו באחוזה (אבא שלי חשב שזאת שכונה משעממת משהו, פלצנית משהו, אך בסה"כ נעימה, אמא שלי מאד מאד לא אהבה את אחוזה), ואח"כ ביקרו בבת גלים. שניהם אהבו את בת גלים הרבה יותר. הם טיילו על הטיילת ובסמטאות היותר פנימיות ואמרו שהשכונה מאד יפה. הם ישבו לאכול צהריים במסעדה מול הקזינו ושאלו את המלצר על השכונה. הוא אמר שאם היה לו כסף הוא היה קונה בבת גלים דירה, אך אמר גם שהוא לו בטוח לגבי הרגשת הביטחון האישי כי אכן מסתובבים בטיילת טיפוסים מפוקפקים. קיוויתי שבתור תושבי השכונה תוכלו לחלוק איתי את הרגשתכם לגבי הרגשת הביטחון האישי בשכונה, ובקשר להתאמת השכונה למגורים עבור אשה החיה לבד. בנוסף אשמח לשמוע רשמים כללים על השכונה. למשל, אני חובבת כלבים, האם השכונה יחסית ידידותית לחיות? האם ישנם מפגשי כלבים בשכונה? כל מידע על השכונה יתקבל בברכה.
תודה מראש וחג שמח. לשנה הבאה בחיפה,
רותי
סמל אישי של משתמש
גולן
איזה_גולש_אתה: גולש חספקה
יצירת קשר:

Re: האם כדאי לגור בבת גלים?

שליחה על ידי גולן »

אני חושב שהמידע שאספת הוא נכון ומדויק.
במיוחד לגבי בתי ספר וגני ילדים.
השכונה נעימה לביקור בצהריים באור יום אך לא נעימה ומעוררת חשש (במיוחד לבנות) בשעות הערב/לילה.
ישנם מקרי אלימות ורעש רב של טיפוסים מפוקפקים בטיילת.
בגדול השכונה לא מתאימה למשפחות ואכן זוגות צעירים מעדיפים לגור בכרמל.
בשנתיים האחרונות היה באז נדל"ני גדול (בועה לדעתי) סביב בת גלים שמקורו במשקיעים מתל אביב ומתווכי דירות .
בעקבות כך מחירי הדירות בשכונה עלו פלאים אולם פרט לכך לא חל כל שינוי בשכונה.
בשכונה גרים בעיקר עולים חדשים, סטודנטים לרפואה בשנותיהם הראשונות ומעט חובבי ים. חיפאים מעדיפים לגור על ההר ...
סמל אישי של משתמש
Idan L

שליחה על ידי Idan L »

גולן - אני מופתע מהתגובה שלך 8O
הייתי מצפה ממך להיות יותר אדווקט לשכונה שלך...

בתור אחד שגר כבר כמה עשורים ליד הטכניון (גם אזור נחמד מאוד) אם הייתי עובר דירה זה היה לבת-גלים.
מאחר ונושא החינוך לא רלוונטי, יש דווקא הרבה דברים חיוביים בשכונה הזו.

ראשית - הקרבה לים היא האטרקציה הגדולה ביותר בעיני -לא יודע איך זה בשביל ירושלמית, אבל רוב החיפאים מכורים לים ברמה כזאת או אחרת, ובת-גלים זה אחד המקומות היחידים בארץ לדעתי עם כזאת גישה לחוף.
לגבי הכלבים, התשובה היא כן - יש הרבה בעלי כלבים בשכונה (חבר טוב שלי מטייל כל בוקר עם שני הכלבים שלו בטיילת), ורבים נותנים לכלביהם לשחק בחוף הים.

לגבי הביטחון האישי, יש אכן דימוי שלילי לשכונה בשל בני מיעוטים וטיפוסים כאלו ואחרים, אבל גם זה סה"כ עניין יחסי - האם אישה תרגיש בטוחה להסתובב בלילה באחד הרחובות או הגנים באחוזה? ממש לא נראה לי...
בד"כ אין שום בעייה לטייל גם בשעות הערב בטיילת ללא חשש, מה גם שלאחרונה העירייה מפעילה סיורים של כוח אבטחה אזרחי שאכן תורם רבות לתחושת ביטחון (גם אם כבר קורה משהו, לפחות זה חצי דקה מרמב"ם :wink: )
עם זאת, יש לקחת בחשבון שמבחינת מגורים בשכונה, בבת-גלים יש את "הצד הטוב" והצד הפחות טוב...

בנוסף, ישנה קהילה פעילה שמובילים צעירי השכונה - כמו שאין כמעט באף שכונה אחרת - המקיימת פעילויות שכונתיות של גינה אורגנית, הרצאות ועוד.

בכל מקרה, בשכונה הזאת בטח לא משעמם.
לגבי מחירי הנדל"ן, בועות, פיתוח סביבתי, קטיושות במלחמה, צונאמי וכו' - זה כבר דיון אחר....
סמל אישי של משתמש
גולן
איזה_גולש_אתה: גולש חספקה
יצירת קשר:

שליחה על ידי גולן »

עידן, אני לא מופתע מהתגובה שלך.
אתה לא גר בבת גלים. אתה מדבר מרחוק.
גם התל אביבים שקנו פה נכסים והכתבות במוספי הנדל"ן מדברות על "פוטנציאל".
תבוא, תגור בשכונה תיתן לאשתך לחזור בלילה לבד, לצאת מהרכב ולעלות לדירה.
תשאל את בנות הזוג של החברים שלך אם הן מרגישות פה בטוחות בלילה.
דברים שרואים מכאן לא רואים משם ...
ודבר נוסף: בגלל הקירבה של בת גלים למפרץ אז בכל משב רוח עם רכיב מזרחי חשים
פה היטב את זיהום האוויר מבתי הזיקוק. זה קורה בד"כ בחודשי החורף.
ruthersh

שליחה על ידי ruthersh »

תודה רבה על התגובות, גולן ועידן. לאור הרשמים הסותרים מאד אשמח אם כמה תושבות מקומיות יוכלו לחלוק איתי את הרגשת הבטחון האישי שלהן בשכונה.
תודה מראש!
רותי
סמל אישי של משתמש
avibg

שליחה על ידי avibg »

אני גר בשכונה מיום הולדתי (כמה עשרות שנים). אמנם הבטחון האישי כבר לא מה שהיה בעבר, אבל כך גם בשכונות אחרות כולל אחוזה. גם שם יש מקומות שלא נעים להסתובב בלילה.
בבת גלים הבעיות מתרכזות בלילה באזור החוף הפתוח והטיילת, כאשר לאחרונה יש סיורים קבועים של סיירים מטעם העיריה.

אם מישהו יגיד שבבת גלים האלימות גבוהה יותר יחסית מאחוזה, שיביא סטטיסטיקה רשמית.
סמל אישי של משתמש
Amit

שליחה על ידי Amit »

בגדול
לא מומלץ לגור פה לבד.
תושב
Edwina
איזה_גולש_אתה: גולש רק באינטרנט

שליחה על ידי Edwina »

בוקר טוב
איני יודעת אם התכתבות זו עדיין רלוונטית, אך רק נתקלתי בה כעת. נכנסתי בכדי לראות שמא יש כאן נתונים בעניין זיהום הים...
אני מתגוררת בשכונה כשלוש שנים, הגעתי לכאן מהמרכז, ללא כל קשר לחיפה או הכרות מוקדמת. (בירושלים התגוררתי אגב 6 שנים) התאהבתי במקום, בשל הקרבה לים, אותן סמטאות יפות ובניינים מעניינים. קראתי על ההיסטוריה של המקום, הראיתי לכל אורח שהגיע את ה"מסמר של ראובן" שנעלם כעת :( אני שוכרת דירה על הטיילת וגרתי כאן כשנתיים לבדי. יש לי כמה חתולים וגידלתי את כלבתי הקשישה כאן, השכונה ידידותית במיוחד לבעלי חיים. בטיולים עם הכלבה בטיילת הכרתי תושבים ובעלי כלבים רבים, נהניתי מהאווירה ומקשרי הידידות שנוצרה סביב סיפורי כלבים או סיפורים על השכונה. יש מקומות האכלה לחתולים וחלקם מעוקרים ונראים בריאים ומאושרים:-)
המקום נוח לי מבחינת תחבורה ציבורית, אוטובוסים והרכבת, וכמו כן, נוח ויעיל מבחינת הקרבה למרכז המסחרי בקריית אליעזר. פרוייקט הגינה הקהילתית נשמע מלהיב במיוחד.
לא יודעת לגבי מחירי הדירות בשכונה כולה, אך בבניין שלי המחיר עולים מרגע לרגע.
גם אני חששתי מהבטיחות בשכונה בשעות הלילה, או הבוקר המוקדמות (עליי לצאת מהבית בסביבות 5 פעמים רבות) אני משתדלת לא להסתובב בשעות שאינן הולמות לבדי, טיפוסים שליליים יש כאן כבכל מקום. ראיתי בנות מטיילות בטיילת לבדן בשעות מאוחרות-הן אמיצות או נטולות דימיון. אך אולי זו הוכחה שהמקום לא נורא כ"כ...יצא לי לחזור מהרכבת בשעות מאוחרות בלית ברירה, והיה בסדר גמור.
אני מודה שבוקר אחד, בשעה סבירה לחלוטין, סביבות 9 ראיתי אדם מסניף דבק מגע משקית ע"י הסופר, אבל הוא לא היה מאיים בשום צורה...
ביום כיפור החבר'ה הצעירים כאן מתגלים בכיעורם לדאבוני וביום זה עליי להודות שאני חוששת קמעה... אני עובדת במקום אשר פעיל כל הזמן, בדומה לבית חולים. העבודה בחגים\שבתות\לילות היא חיונית ופיקוח נפש. כאשר יש הסעות ביום כיפור (אין אפשרות להגיע לשם בדרך אחרת) למרות שהרכב מסומן כרכב חירום- בני הנוער סוקלים אותו ואותנו באבנים, תופעה בזוייה במיוחד. כבר קרה שנאלצתי לצעוד ק"מ ארוכים כדי להימנע מכניסה לשכונה, למרות שמדובר במקום מציל חיים ובעבודת קודש.
יש כאן סופר, קיוסקים, המון מספרות, חנות חיות וחנויות לחומרי בניין, והכי חשוב-בית מרקחת וקופ"ח כללית-במרחק הליכה.
לסיכום: למרות הכל, אני אוהבת מאוד את השכונה, נהנית לגור כאן, וממליצה בחום. (לא בטוחה שהייתי מגדלת כאן ילדים או רוכשת דירה, אך אין לדעת, ואכן יש דיבורים על הפיכת האיזור ליוקרתי ובאז נדל"ני כפי שכבר צויין- זה לא מושך אותי במיוחד, אך אולי מדובר בהשקעה טובה) אין כמו טיולים בשעות ערביים מול היום וברחובות היפים. חברים אוהבים לבוא ומתלהבים מאוד. מדובר בפריפרייה ולא מרכז העניינים או עיר ממשית, אליי זה מדבר יותר.
בהצלחה!
ruthersh

שליחה על ידי ruthersh »

תודה רבה Edwina
זה בהחלט עדיין רלוונטי. אני עדיין לא חזרתי ארצה, אבל בספטמבר אהיה בארץ ואני מתכננת לבקר בבת גלים ולהסתכל על דירות.
שוב תודה על התשובה המפרוטת.
כל טוב,
רותי
כרמל נאוה

שליחה על ידי כרמל נאוה »

רותי שלום,

הנך מוזמנת ליצור עמי קשר לבקר בשכונה ולקבל מידע מתושבת המתגוררת כאן שנים רבות
טלפון: 04-8536697

הנני ילידת השכונה, דור שלישי כאן. התגוררתי במקומות רבים בארץ ובחו"ל ובחרתי לגור בבת-גלים כמגורי הקבע שלי.
שנים למדתי ועבדתי ברחובות ושכרתי דירה נוספת שם לאמצע השבוע, אך תמיד תמיד תמיד חזרתי לבת-גלים לדירתי בסופי השבוע.
כיום מגורי הקבע שלי הינם בבת-גלים למרות שאני עובדת 80 ק"מ מחיפה ולמרות זאת בחרתי לחזור יום יום לכאן.
לגור בבת-גלים - זה כמו לגור בדירת נופש. כל חבריי ובני משפחתי שמתגוררים מחוץ לחיפה כל הזמן רוצים להתארח אצלי.

בבת-גלים יש אמנם המון בעיות אך במאזן הכולל היתרונות עולים על החסרונות. וכי יש מקום מושלם? השאלה מה מחפשים.

איני יכולה להתווכח עם ידידיי גולן ועמית על תחושותיהם, אך אדגיש שאין בת גלים שונה מבחינת הביטחון האישי משכונות הרכס.
איני חשה שום פחד להסתובב בשעות הלילה המאוחרות בשכונה.
יחד עם זאת תמיד יכולים להיות טיפוסים מפוקפקים בבת-גלים כמו גם בכרמליה או באחוזה.
בינתיים מקרי האלימות הקשים ביותר של תקיפת נוער ומבוגרים ארעו במרכז הכרמל.
לפני מספר חודשים הותקף במרכז הכרמל נער ע"י חבורת בני נוער היות והם חמדו את הנייד שלו ולמרות
שהוא נתן להם את הנייד הם "פוצצו" אותו במכות עד כי נזקק לאשפוז. אז אלימות קיימת בכל חיפה ובכל הארץ.
בבת-גלים שמעתי בשנים האחרונות רק על מקרה אחד בו אשה נשדדה בחדר המדרגות וזה קרה בצהרי היום.
שמעתי אישית יותר על מקרי תקיפה ואלימות של מבוגרים ברחובות הכרמל הקלסי מאחורי האודיטוריום הנחשבים "בטוחים".

לא היתה לי שום בעיה להסתובב עם ילדים בשעות הלילה בטיילת בת-גלים בחודשי הקיץ.

ולסיכום, לי אישית שכונת בת-גלים מתאימה מאוד ובחרתי להתגורר בה בשל אופיה ומה שיש לה להציע ובין היתר גם
בשל מה שאין לה להציע (ושאין לי בכלל עניין בכך...).

ומבחינת הכלבים - יש הרבה בעלי כלבים והשכונה ידידותית לכלבים. (לא לשכוח לאסוף הצרכים)
לשכנתי שני בוקסרים, הנהנים אף הם מאוד מהשכונה ומהים והם גם באים לבקר בדירתי... ונהנים ממנה ....
כששכניי אינם בבית אני זו שמוציאה את הכלבים לטיול.
במידה ותחליטי להתגורר בשכונה, אנא אל תהססי לפנות אלי לקבל המלצות
איזה אזורים עדיפים לשכור/לקנות בהם דירה בבת-גלים.

בברכה.

נאוה.
עליזה שקולניק ואני הננו העורכות של עיתון שכונת בת-גלים "עושים גלים". תושבי בת-גלים המעוניינים לכתוב לעיתון נושאים הקשורים לשכונה מוזמנים לשלוח כתבות למייל: carnav05@gmail.com או להשאיר הודעה במענה הקולי בטלפון: 04-8536697 בצרוף שם ומס' טלפון.
סמל אישי של משתמש
carbon fiber

שליחה על ידי carbon fiber »

נאוה נהדר
גם אני מתגורר בבת גלים ואוהב את השכונה
אין תחליף לים ואני " מקרה" קלאסי של אחד שבא מאחוזה אחרי 12 שנה
תמונה
ריבה
איזה_גולש_אתה: גולש רק באינטרנט

שליחה על ידי ריבה »

מאז הקיץ האחרון, בו ירדתי מהכרמל שם אני גרה לחוף בת גלים, ומאז היריד של הבתים הפתוחים בבת גלים, אין לי מנוחה.
אני מחפשת לקנות דירה קטנה בבת גלים.
אני גרה בכרמל ועובדת בכרמל, אולם כשהייתי ילדה קטנה גרתי בשכונה לא רחוקה מבת גלים, סבתי עליה השלום גרה בבת גלים כ-40 שנה ואני נסעתי אליה באוטובוס כבר בגיל 8 אני חושבת.
אני רוצה להזדקן בבת גלים, כמו סבתי, ללכת כל בוקר מוקד לים.
בת גלים שלא כמו הכרמל ואחוזה, היא מישורית, אין עליות, זה נדיר בחיפה כידוע שנמצאת על הר. גם למבוגרים זה קשה העליות וגם לטייל עם עגלת תינוק, או לצאת לג'וגינג.
בכרמל ואחוזה עם כל הואדיות, סובלים מחיות הבר שמסתובבות בשכונות, בגינות הבתים, יותר מפחיד יהיה לפגוש חזיר בר עם משפחתו בשעה שמונה בערב מאשר לפגוש אנשים.
חבל רק שהבתים כל כך מוזנחים בבת גלים, אני מקוה שהמקום יתפתח יותר כי זה המקום האחרון שנשאר קרוב לים ולא שייך לעשירון העליון. עדיין אפשר לרכוש דירה במחיר סביר.
להתראות בים.
EYALIN
איזה_גולש_אתה: גולש גלים

שליחה על ידי EYALIN »

שלום
אני חייב להגיב לנאמר כאן
ראשית אציין שאני גר בבת גלים כבר שנתיים-שנה ברחוב הרחף ושנה ברציף מרגולין
חייבים להתייחס למספר בעיות בשכונה:
1. מסתובבים מלא תמהוניים בשכונה- לא הכי נעים להסתובב לבד
2. מסתובבים כל מיני בני דודים
3. התשתיות-בקיץ הכל כיף ונעים אבל אחרי חצי גשם הכל מוצף, מלוכלך
4. הרס לבית ולמכונית-המליחות מפרקת את הבית, ריהוט , מוצרי חשמל וכיו'ב
5. אין מקומות בילוי
6. הזנחה ולכלוך בכל מקום
7. פקקים ביציאה מהשכונה

אני חושב שה"מחיר" שמשלמים על קירבה לים הוא ממש גבוה ולכן למי שלא ממש ממש*10 אוהב את הים אין מה לחפש בשכונה
סמל אישי של משתמש
shirasagie
איזה_גולש_אתה: תושב השכונה

שליחה על ידי shirasagie »

שלום רות,
אני גרה בשכונה כבר שלוש שנים ומתכננת לגור בה עוד שנים רבות.
אני מרבה לרוץ בטיילת בערב ומסתובבת בשכונה בלילה לעתים קרובות ללא חשש.
הקרבה לפקולטה מאוד נוחה וכך גם לירקן, לסופר, לסופר פארם, לרכבת ולקופת החולים.
ברוב השכונה גם אין בעיית חניה. לגבי מקומות בילוי העיר התחתית די התפתחה מבחינת פאבים ומסעדות יש הרבה במושבה הגרמנית.
תיאטרון חיפה בהדר גם כן קרוב ובמרחק נסיעה של 10 דקות ברכבת מגיעים ללב המפרץ לקולנוע ולקניון.
מלבד מקרים חריגים האווירה בשכונה מאוד נעימה ושקטה ויש בה את הריכוז הכי גבוה שלי יצא להיתקל של בעלי כלבים.
אני מקווה שעובדים מרצים וסטודנטים נוספים מהפקולטה ובית החולים יבואו לשכונה.
יש הרבה בעיות תשתית בשכונה (ביוב,הצפות, יתושים).
מקווה שעזרתי
שירה
urotman

שליחה על ידי urotman »

אני מתגורר בשכונה ואוהב אותה אבל אסור לטמון את הראש בחול-לא בטוח להסתובב כאן בשעות הלילה.
גרתי בכרמל 4 שנים ובשנתיים האחרונות אני גר בבת גלים ועובד בעיר התחתית-חד משמעית תחושת הביטחון בכרמל טובה יותר.
אני לא אומר שהמקום מתאים יותר או פחות למגורים ממקום אחר בחיפה ולכול אחד יש את השיקולים שלו אבל אי אפשר להתעלם מהמציאות:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4194534,00.html" onclick="window.open(this.href);return false;
נכון שאירועים מסוג זה מתרחשים בכול הארץ אבל זה בדר"כ באיזורים ספציפים...
שלח תגובה