איך מתמודדים עם מנור שבור באמצע הים-הודעה ערוכה

פורום גלישת רוח, גלישת קייט ושייט - windsurf, kitesurf, sailing

מנהלים: batgalim, גולן

שלח תגובה
סמל אישי של משתמש
TISAN123

איך מתמודדים עם מנור שבור באמצע הים-הודעה ערוכה

שליחה על ידי TISAN123 »

מכיוון שבהודעה שפתח הופמן נכתבו דברים חשובים וחשוב שהמידע יישמר במאגר המאמרים והדיונים של הפורום אז הרשיתי לעצמי לערוך מעט את ההודעה ולרכז את כל הטיפים החשובים שניתנו להתמודדות עם מנור שבור וחזרה מהירה לחוף.
קישור להודעה מופיע בשרשור המאמרים והדיונים של הפורום.
הופמן:
המנור נשבר בעת המהפך כ 20 ס"מ מהחיבור לתורן וכחצי שנייה לאחר מכן בזמן הנפילה מהגלשן, נשבר גם ליד החיבור למפרש (נשבר בשני מקומות ואני נשארתי עם חתיכת מנור שבורה ביד כשהחצי השני עדיין מחובר למפרש). לבסוף אחרי 50 דקות של שחייה נפלטתי על הסלעים בחוף כשלמפרש נגרמו כמה קרעים.
לאחר ניתוח המקרה עם חבר הבנתי שלא פעלתי כשורה במהלך היציאה מהמים ולכן אני מעלה פה את ההצעה כיצד לנהוג בעת שהמנור נשבר.
דרכי הפעולה:
1) לשחרר את החוט שמחבר את המנור לטבעת של המפרש.
2) לשחרר את המנור בחיבור שלו לתורן.
3) למשוך את המנור השבור החוצה מן מהמפרש בראש המפרש.
שימו לב שהמפרש נשאר מחובר כל הזמן לגלשן ואין להפריד ביניהם כי המערך כבד ונוטה לשקוע מתחת למים. הגלשן מציף את המערך ולכן הם צריכים להישאר מחוברים.
4) אחרי שהופרד המנור השבור מהמפרש יש להפוך אותו כך שהצד התקין נמצא בכיוון הגלישה לחוף. המנור כמובן הפוך כך שהחבק פונה כלפי מעלה ולכן יש לסובב אותו כלפי מטה.
5) לחבר את המנור השבור ההפוך לתורן ואז לקשור את הטבעת בצד הרחוק מהתורן למנור ואז להרים לווטרסטארט ולגלוש בזהירות לכוון החוף.
הערה: היות שהמנור שבור, לא כדאי להפעיל עליו לחץ מיותר כי אז המנור יכול להישבר גם בצד השני. גלשו לאט ובזהירות כדי לצאת לחוף בבטחה.

תגובה של בוננזה:לגבי מה עושים כאשר המנור נשבר, אתה צודק זוהי שיטה טובה אך לא תמיד אפשרית.
אגב,
לי זה קרה פעמיים בעבר ופעם אחת למזלי הצד שהייתי צריך בשביל לחזור לחוף היה שלם ובפעם השניה פשוט הפכתי את המנור.. בשתי הפעמים הגעתי לחוף בקלות.
בפעם הבאה לפני שאתה מאבד פוקוס ומתחיל לשחות, קח שתי דקות להירגע ותחשוב מה אפשר לעשות.
חבר שלי פעם שחה שעה וחצי לחוף כי נקרע לו החבל של המאריך (תורן), כאשר שאלתי אותו למה לא הוריד את שרוך הבגד-ים וקשר איתו את המפרש לא היה לא תשובה טובה..
בים צריך להיות רגוע, גם שהדברים לא מסתדרים הכי טוב.

תגובה של AMK:השבוע שברתי מנור גם כן בשני מקומות ונישארתי כ 800 מטר מהחוף עם חתיחת מנור מחוברת לתורן (כמטר מנור) ו חלק שני שבור כ 20 ס"מ מהתורן ו וחובר לקצה המפרש. לאחר 10 דקות הייתי חזרה בחוף בלי נזקים.

1) חבל ביטחון תמיד מחובר לקצה המנור או תורן
2) שיפצור שלקי המנור כך שלכיוון בחוף יש אפשרות לגלוש או לפחות לשחות עם המפרש בwater start

בכול מקרה חובה חבל ביטחון המאפשר לשפצר או לקשור את כול הציוד ביחד במקרה שלא ניתן לשפצר.
http://www.facebook.com/profile.php?id=1119388543

תבלינים עושים ללשון מה שצבעים עושים לעיניים...
שלח תגובה