קבוצת הכדורגל "סקציית רפ"י בת-גלים" מאת עוזי

פורום הנוסטלגיה של שכונת בת גלים.
זה המקום לחלוק חוויות משנים עברו לכל ילידי וחברי השכונה

מנהלים: batgalim, aharon

שלח תגובה
סמל אישי של משתמש
aharon

קבוצת הכדורגל "סקציית רפ"י בת-גלים" מאת עוזי

שליחה על ידי aharon »

קבוצת הכדורגל "סקציית רפ"י בת-גלים"
מאת עוזי אברהם

בהזדמנות זו שניתנה לי רציתי להעלות בפני כל החברה את קבוצת הפאר
וגאוותה של שכונת בת גלים, הרי היא קבוצת הכדורגל אשר נקראה אז
"סקציית רפי בת גלים" והוקמה בשנת 1965
רוב שחקני הקבוצה היו ילדי בת גלים, פרי שהתבשל לו עוד במגרש הכדורגל
השכונתי על יד פסי הרכבת וכל זאת ממשחקי הכדורגל שנערכו בין החברה מידי יום ששי אחה"צ. משחקים שריתקו אוהדים ומעריצים שהגיעו למגרש
כאשר כל אחד משמש בצידי המגרש כיועץ או מאמן או סקאוטר שעוקב אחרי
פוטנציאל קיים לרכישה עבור קבוצה כזאת או אחרת.
רצוי לציין במיוחד אדם ואיש יקר שמעולם לא החסיר ולו משחק אחד בשכונה והכוונה לשמש ז"ל.

הקבוצה הוקמה ע"י חיים זגל ונוהלה ע"י שיקי כץ, מאמנה של הקבוצה היה כספי.
הקבוצה נתקבלה לשחק בליגה ג' בשנת 1966 ויאמר לזכותה ששיחקה בגאווה
והגיע להישגים נעים.
הקבוצה על שלל כוכביה הציגה כדורגל מהנה ואטרקטיבי עם סיכויים גדולים לעלות ליגה
והקבוצה אכן נועדה לגדולות !
אולם מלחמת ששת הימים וחוסר בתקציב קטעה את המשך פעילותה של הקבוצה.
רוב שחקני הקבוצה היו ילדים בעלי כישרים בלתי רגילים ואהבת הכדור,
אשר שיחקו בקבוצות מכבי חיפה והפועל חיפה ופרשו מסיבות כאלו ואחרות,
שחקני הקבוצה
יינון סנדלר , עוזי חקלאי עוזי אברהם, יעקב נינודל, צביקי.ברקוביץ, אבי אוסמי, ברגיג (חוואטו) יוסף, משה רימר, שלומוביץ מנדל, יוסי ריבן, אילן קליבנסקי, מילר איציק, פלאצ'י שמריהו, האחים אבי ויחיאל (יחי) טבול, יענקלה בירנבוים,מיכאל קנדל ,אלוש בורשטיין, יוסי און, גיגי, חוסני
ואם שכחתי כמה שמות אז הסליחה עימכם ואשמח לקבל פרטים נוספים ותמונות מאותה תקופה במידת האפשר.

תוספת לחיוך ולמזכרת ממני

זכור לי באחד המשחקים שנערכו כנגד קבוצה ערבית מוואדי עארה כאשר הגענו לשחק במגרשה הביתי, בתוספת של קהל עוין על הקווים, החברה חששו קצת בתחילה, אך לאחר שעודדתי אותם שבינינו ישנם כמה פייטרים כדוגמת עוזי חקלאי שלא עשה חשבון לאיש, או יוסי ריבן שידע לטפל בכל סוג של עניין, וגיגי במבנה גופו, הרי שמסוגלים היינו להתמודד עם אותם ערבים.
מראה המגרש הבוצי היה ממש מחריד, זה היה בחורף, המגרש היה ממש באלכסון כך שאם התחלנו את המחצית הראשונה בחלק התחתון שלו הרי שכל בעיטה בכדור הייתה פשוט מחזירה את הכדור לעבר המגרש שלנו, כך שרוב המחצית הראשונה היינו צריכים להתמודד בהגנה שמא הכדור לא יחדור שלא בכוונה, למגרש הייתה בעיה נוספת כאשר הבחנו בתלמים עמוקים בכל אזורי המגרש !!!
כך שנקלענו לפעמים למצבים שבהם הכדור היה לפתע נעלם לו בתוך תלם כזה או אחר, והקטע המעניין שגם השופט בכבודו ובעצמו התבלבל במשך כל משך המשחק מכל התנאים הבלתי רגילים של אותו מגרש שלא ישכח אצלי לעולם !!! המחצית הראשונה הסתיימה לה בתוצאה מעודדת של 0:0, כאשר במחצית השנייה החלה ההתקפה הבת גלימית ממש למחוץ את ההגנה הערבית, ובעיקר בהתייחס לכך שניצלנו את תנאי המגרש לטובתנו כאשר אנחנו תוקפים מלמעלה למטה בגלל מבנהו האלכסוני של המגרש.
המשחק כמובן הסתיים לו בתוצאת ניצחון גדול, נדמה לי 3:0, ולא תאמינו שגם אני הייתי שותף
ממשי לניצחון משום שהורכבתי במחצית השנייה ומאוד כעסתי על השחקנים הערבים
שהצליחו ללכלך את בגדי הצחורים לשבת, הקטע המצחיק הוא שבתום המשחק עברה שמועה בין החברה שהודות לי נכנס הגול השלישי ומדוע? משום שסיפרתי לשוער הערבי בדיחה.
משחק נוסף מעניין ומאוד חשוב עבורנו התקיים לו בגבע הכרמל כנגד הקבוצה המקומית, זב קרה בדקה ה -90 של המשחק כאשר השופט פסק על בעיטת עונשין מ – 11 מטר לזכותנו שבה נכבש שערו של היריב, לאחר מכן התחוללה מהומה סביב השופט כאשר כל שחקני הקבוצה היריבה הביאו אותו אל מרכז המגרש והחלו להכותו וללא רחם מכל הבא ליד, בו בזמן שכל שחקני הקבוצה שלנו אספו את בגדיהם ונסו על נפשם לעבר הטיולית שהייתה כבר בהילוך לשם בריחה מן המקום.
לאחר מספר ימים התברר לנו שהשופט התלונן על קבוצתנו כל כך שלא עמדנו לצידו בכדי להגן עליו מפני האוהדים הזועמים שממש התעללו בו.

בכל מקרה הייתה תקופה ממש מיוחדת, נהדרת, ומקסימה של חברה שהיו ממש כמשפחה אחת גדולה ואת זאת לעולם לא נוכל לשכח !!
שלח תגובה